عمار حکیم خطاب به ترکیه: صبر عراقی‌ها اندازه‌ای دارد

توافق ایران و عراق برای حضور مهاجران در راهپیمایی بزرگ اربعین
مهر ۱۷, ۱۳۹۵
نرخ بیکاری ۱۲.۲ درصد شد/عبور شمار رسمی بیکاران از مرز ۳.۱ میلیون نفر+جدول
مهر ۱۷, ۱۳۹۵
Show all

درپی مخالفت ترکیه برای خارج کردن نیروهایش از شمال عراق، عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق به دولت ترکیه هشدار داد که “صبر عراقی‌ها اندازه‌ای دارد.”

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی تاکید کرد: هر کس فکر می کند که عراق ضیف است، اشتباه می کند.

وی اشاره کرد: عراقی ها نمی توانند در قبال رویکرد تنش آمیز ترکیه و اظهارات مسئولان ترکیه صبر کنند زیرا “صبر آنها اندازه‌ای دارد”.

رئیس ائتلاف ملی و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تاکید کرد: عراق با مردان و اقشار مختلف خود قدرتمند است و از حاکمیت و امنیت خود دفاع خواهد کرد.

عمار حکیم گفت: آرزو نمی کنیم که ترکیه را در این موضعگیری ببنیم که احساسات عراقی ها را برانگیخته است. از آنها می خواهیم که در مواضع خود بازنگری کرده و فوری نیروهای خودشان را خارج کنند.

وی تاکید کرد: این تنها عراق است که تعیین می کند که چه کسی در نبرد موصل شرکت می کند و چه کسی شرکت می کند.

دولت، پارلمان و مسئولان و شخصیت‌های مختلف عراقی تاکنون بارها با محکوم کردن ورود نیروهای نظامی ترکیه به شمال عراق تاکید کرده‌اند که این نیروها باید به نقض حاکمیت عراق پایان دهند اما در مقابل دولت ترکیه بر تداوم حضور این نیروها در شمال عراق تاکید کرده است.

این امر باعث تنش بی سابقه‌ای در روابط دو کشور شده است.

تنش بین دوطرف در خصوص آزادسازی شهر موصل در شمال عراق از دست داعش بالا گرفته است.

درحالی که دولت عراق و نیروهای الحشد الشعبی بر حضور خود در عملیات آزادسازی شهر موصل تاکید می کنند؛ دولت ترکیه این مشارکت را به زعم خود کمک به برقراری صلح ندانسته است.

این درحالی است نیروهای الحشد الشعبی عراق تاکید کرده اند که با نیروهای ترکیه نظیر نیروهای اشغالگر و متجاوز برخورد خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *