توزیع کتاب آیت‌الله خامنه‌ای در یمن، نگاه‌ها را تغییر داد/ ما مرد قیام و مبارزه‌ایم

نرخ بیکاری ۱۲.۲ درصد شد/عبور شمار رسمی بیکاران از مرز ۳.۱ میلیون نفر+جدول
مهر ۱۷, ۱۳۹۵
صندوق اسانسوری
آذر ۴, ۱۳۹۵
Show all

سید حسن علی العماد دبیرکل جنبش تنظیم مستقبل العداله یمن از تأثیر کتاب «انسان ۲۵۰ساله» در انقلاب یمن و تغییر ذهنیت مردم سخن گفت. او به اعضای جنبش گفته است که باید بعد از قرآن این کتاب را به‌صورت گسترده میان مردم توزیع کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی، سید حسن علی العماد دبیرکل جنبش تنظیم مستقبل العداله یمن برای حضور در یک نشست خبری مهمان خبرگزاری تسنیم بود. مستقبل العداله تنها جنبش شیعی دوازده امامی در یمن است و به‌نوعی تنها مجموعه و تشکل اسم و رسم‌دار است که توانسته پس از انقلاب یمن با نام شیعه فعالیت کند.

مستقبل العداله برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، آموزشی و… برای مردم انقلابی یمن اجرا کرده است.

سید حسن علی العماد در حاشیه نشست خبری‌اش از تأثیر کتاب «انسان ۲۵۰ساله» بر نوع نگاه به شیعیان در یمن سخن گفت.

«انسان ۲۵۰ساله» مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ــ مبارزاتی ائمه معصومین علیهم السلام است. کتاب نگاهی تحلیلی به سیره ائمه علیهم السلام دارد و در پی اثبات ادعایی تازه در مورد زندگی آنها است. آیت‌الله خامنه‌ای معتقدند که زندگی این بزرگواران، علی‌رغم تفاوت ظاهری، یک حرکت مستمر و طولانی است که از سال دهم هجری شروع می‌شود و دویست‌و‌پنجاه سال ــ تا آغاز غیبت صغری ــ ادامه پیدا می‌کند. همه ائمه معصومین علیهم السلام یک هدفِ سیاسی واحد داشته‌اند و آن عبارت است از برقراری حکومت اسلامی یا به‌تعبیر ایشان، حکومت علوی.

دبیرکل جنبش تنظیم مستقبل العداله گفت: به بچه‌های جنبش گفتم که بعد از قرآن، باید انسان ۲۵۰ساله را به‌صورت گسترده در یمن پخش کنیم، چرا؟ چون در یمن نگاه غلطی نسبت به تشیع و ائمه شیعیان وجود دارد، مثلاً معتقدند که ائمه شیعیان فقط درگیر درس و بحث بودند و نقشه‌ای برای حکومت اسلامی نداشته‌اند. در یمن تصور می‌شد که شیعیان، آدم‌هایی هستند که نسبتی با انقلاب و قیام ندارند و فقط به زندگی روزمره فکر می‌کنند. شیعیان را کسانی می‌دانستند که تا ظهور حضرت حجت اعتقادی به حرکت انقلابی و اصلاحی ندارند. دشمنان ما این دروغ‌ها را در ذهن مردم جا انداختند تا آنها را منفعل و بی‌کارکرد کنند اما ما مرد قیام و مبارزه‌ایم.

سید حسن علی العماد افزود: ما گفتیم این کتاب باید به‌صورت گسترده در یمن چاپ و توزیع شود چون انسان ۲۵۰ساله تصویری خلاصه و جامع از زندگی ائمه اطهار است که همه شئونات آن در تضاد با تبلیغاتی است که در یمن انجام می‌شود. انسان ۲۵۰ساله سیری را نشان می‌دهد که تمام ائمه برای یک هدف آمدند و تلاش کردند تا حکومت اسلامی را برقرار کنند. دشمن تنها با سلاح و موشک با ما نمی‌جنگد بلکه درگیر یک جنگ تمام‌عیار اعتقادی، فرهنگی و اقتصادی هستیم. مردم رزمنده و جنگجوی یمن بر اثر تهاجم فرهنگی و اعتقادی، شیعه را جریانی بی‌تأثیر می‌دانستند که هیچ نسبتی با قیام و مبارزه ندارد اما این کتاب همه معادلات را تغییر داد.

وی تصریح کرد: این کتاب را همان ابتدایِ انتشارش به‌فارسی خواندم. بعد از آنکه نسخه عربی آن توسط جمعیت معارف لبنان چاپ شد، آن را آوردیم و به‌صورت گسترده بین مردم توزیع کردیم.

انتشارات صهبا در تیرماه سال ۱۳۹۰ اولین نسخه از «انسان ۲۵۰ساله» را منتشر کرد. دو سال بعد جمعیت معارف لبنان این کتاب را به عربی ترجمه و چاپ کرد. نسخه فارسی کتاب اکنون به چاپ شصتم رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *